Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

У Львові смертність немовлят зменшилась удвічі

e-mail Друк

З відкриттям нового корпусу дитячої лікарні і встановленням там найсучаснішого обладнання смертність немовлят у Львові зменшилась удвічі. Про це повідомив головний лікар Львівської комунальної міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт під час урочистостей з нагоди 20-річчя закладу.

Лікарня, що розрахована на 420 ліжок, цілодобово надає висококваліфіковану медичну допомогу дітям від народження до 18 років. Сьогодні тут діє 8 відділень педіатричного профілю, 6 відділень хірургічного профілю та 2 реанімаційні відділення з ліжками для новонароджених і дітей старшого віку. При стаціонарі у лікарні працює консультативна поліклініка з потужністю 240 відвідувань за зміну. В закладі працює 170 лікарів та 390 медичних сестер.

У реанімаційному відділенні для новонароджених щорічно лікується близько 300 немовлят та виходжуються діти з критичною масою тіла. За 20 років свого існування у поліклініці закладу отримали консультаційну допомогу понад 1 млн. малюків, за цей час у стаціонар було госпіталізовано понад 220 тисяч дітей, прооперовано більше 40 тисяч маленьких пацієнтів.

"20 років тому ми не могли мріяти, що зможемо оперувати та виходжувати 700-грамових немовлят", - говорить головний лікар дитячої лікарні.

З нагоди урочистостей лікарі комунальної дитячої клінічної лікарні були нагороджені відзнаками та подяками міського голови, Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА, які вручив в.о. директора ДОЗ ЛОДА Орест Середа та Львівської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України.

Міський голова Андрій Садовий підписав угоду з представником благодійної організації Сhildren's Medical Care Foundation (CMCF) Бьорном Мартіноффом про навчання львівських медиків за кордоном. Крім того, між містом та фондом CMCF було підписано декларацію про співпрацю, що дозволить покращити якість надання медичної допомоги дітям Львова, встановити тривале партнерство між медичними закладами.

Співпраця між Львівською міською дитячою клінічною лікарнею та благочинною організацією CMCF зі США триває з 2008 року. Основною місією організації є фінансування підвищення кваліфікації лікарів педіатричних спеціальностей шляхом тривалих 2-3-місячних індивідуальних стажувань та їх участі в наукових конференціях, з'їздах по всьому світу. Завдяки CMCF за 4 роки 29 лікарів дитячої лікарні стажувалися з питань неонатології та реанімації новонароджених, дитячих анестезіології, хірургії, отоларингології та кардіології у провідних клініках Варшави, Кракова, Мюнхена, США. Фінансова підтримка цих стажувань щорічно становить 15-18 тис. дол. США.

"Угода безстрокова. Сподіваємося, що найкращі лікарі нашого міста матимуть можливість стажуватися за кордоном. Це приблизно 5-6 осіб на рік", - зазначив Андрій Садовий.

Прес-служба МОЗ України