Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Інформація для роздумів

e-mail Друк

conference16.07.2013р. відбулось засідання президії Асоціації хірургів Житомирської області. Заслухано питання професійної підготовки анестезіологів та хірургів в області. За результатами, виступив головний спеціаліст департаменту охорони здоровʼя Житомирської облдержадміністрації Лучків В.І..

Із 31 фахівця, якого згідно наказу МОЗ України від 01.07.2013р. №555-к необхідно було проатестувати, на комісію зʼявилось тільки 21 хірург. Чотири фахівця (19%) не зуміли пройти співбесіду на відповідність вищій кваліфікаційній категорії. В подальшому рекомендовано пройти курси ПАЦ та здати залік фахівцям МОЗ України. В обговоренні прийняли участь Поліщук В.Т., Мельничук А.О., Мельник Б.А., Дикий О.І, Померляну В.В., Вишинський К.Б., Русак П.С..

Не зважаючи на те, що перелік питань був попередньо вказаний на сайті Асоціації хірургів, розісланий в ЦРЛ та ЦМЛ області, деякі фахівці вчасно не ознайомились, рівень знань був недостатнім. В цілому турбує факт підготовки молодих хірургів: проходження інтернатури на місцях, де немає відповідної бази; небажання їх проходити курси на робочому місці в обласних закладах, приймати участь у конференціях, майстер-класах. Гостро стоїть питання атестації хірургів, анестезіологів на відповідність тій чи іншій категорії. Рівень оперативних втручань не відповідає кваліфікаційній категорії хірурга.

Рішення цієї проблеми бачиться:

  1. В бажанні фахівця більш активно самостійно вибирати базу по освоєнню тих чи інших методик відповідно до категорії.
  2. Запропоновано відновити "кущові" співбесіди обласних позаштатних спеціалістів з усіма фахівцями області з метою підняття професійного рівня.
  3. Хірургам-спеціалістам та другої кваліфікаційної категорії більш активно дбати про підвищення свого фахового рівня, без "силового" втручання адміністрації.
  4. Більш активно використовувати відео конференції, майстер-класи та відвідування тематичних симпозіумів.
  5. Пропагувати авторитет професії хірурга та досвідчених лікарів-хірургів (сайт, газети, радіо та телебачення). Місцевим осередкам хірургів більш активно працювати в цьому напрямку (подавати конкретні пропозиції).

Голова Асоціації П.С. Русак