Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Міжнародне навчання, 7-й конгрес Європейського товариства дитячих ендоскопічних хірургів (ESPES)

Друк

ESPESЗ 27 по 29 вересня 2017 року в м. Вроцлав (Польща) проходив 7-й щорічний конгрес Європейського товариства дитячих ендоскопічних хірургів (ESPES). На заході були присутні хірурги із Польщі, Франції, Нідерландів, Іспанії, Італії, Великобританії, Бельгії, Португалії, Сербії, Туреччини, Єгипту, США та інших країн. Приємно відмітити, що делегація України нараховувала біля 50 фахівців з різних регіонів держави. Від Житомирщини були присутні: завідувач хірургічним відділенням №1 КУ «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня», обласний позаштатний дитячий хірург, д.мед.н., проф. П.С. Русак та дитячий хірург хірургічного відділення №2 КУ «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня», обласний позаштатний дитячий уролог к.мед.н., доц. Д.В. Шевчук.

На Конгресі розглядались питання сучасного стану ендоскопічної дитячої хірургії та перспективи її розвитку. Загальновідомо, що історія розвитку мініінвазивної хірургії бере свій початок в Україні. В 1969 році свої результати представили донецькі дитячі хірурги М.Л. Кущ і А.Д. Тимченко і лише у 1971 році подібні результати представили хірурги зі США.

Порівнюючи сучасний стан ендоскопічної хірургії в Україні та інших країнах, необхідно констатувати, що спектр хірургічних втручань майже не відрізняється. Кількість післяопераційних ускладнень є стабільною. В той же час якість медичного обладнання та інструментарію на порядок вищий. В перспективі світ рухається до роботизованої ендоскопічної хірургії. Це більш договартісний розділ хірургії, але він дозволяє виконувати більш точні втручання у важкодоступних місцях та життєво-важливих органах людини (печінка та підшлункова залоза, головний мозок, очне яблуко).

Наступний Конгрес Європейського товариства дитячих ендоскопічних хірургів проходитиме у вересні 2018 року у м. Брюсель (Бельгія).

foto 1 foto 2 foto 3 foto 4 foto 5 foto 6 foto 7 foto 8 foto 9 foto 10 foto 11 foto 12 foto 13