Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя
Історія хірургічної служби

Дитячій хірургічній службі Житомирської області - 55 років

e-mail Друк

Дитяча хірургія на Житомирщині набула офіційного статусу в лютому 1961 року, коли на базі обласної лікарні було відкрито відділення дитячої хірургії на 25 ліжок (10 ліжок дитячої хірургії та 15 - дитячої ортопедії). Першими лікарями, які взяли на себе відповідальність за організацію цієї роботи, були К.О. Могилевська - завідувачка відділенням, П.І. Покотило - хірург, В.Ф. Патлай - ортопед, О.П. Петровська - лікар-педіатр. Старшою медичною сестрою в той час працювала О.Л. Комикалець. Становлення колективу, налагодження роботи проходили вкрай важко, що було викликано відсутністю відповідного досвіду. Особливу увагу та сприяння колективу дитячих хірургів виказував головний лікар обласної лікарні Герой Соціалістичної праці О.Ф. Гербачевський. Лікарі вивчали досвід роботи у провідних клініках міст Москви та Ленінграда, під керівництвом професорів Ісакова Ю.Ф., Баірова Г.А., Долецького С.Я., Стєпанова Е.Я..

Детальніше...
 

Кіндрась Борис Михайлович. Славний шлях лікаря-хірурга та організатора охорони здоров’я Любарщини

e-mail Друк

kindrasНародився Кіндрась Борис Михайлович у 1929 р. в с. Борушківці Любарського району. Сім'я була не з багатих: батько працював ковалем, а мати - в буряківничій ланці. Було в сім'ї три сини, Борис - середній. Жахлива трагічна смерть батька від опіків на очах 12-річного сина, який нічим не міг йому допомогти, привели його, після закінчення Глезенської семирічки, в Житомирську фельдшерсько-акушерську школу. Юнак закінчив навчальний заклад з відзнакою і став би студентом вузу, якби не служба в армії, яку проходив у Литві, в авіаційних військах. Був старшим фельдшером батальйону, мав змогу на практиці закріпити набуті знання. Коли демобілізувався з армії, працював інспектором з охорони здоров'я матері і дитини в Любарському районному відділі охорони здоров'я. Потім завідував тубдиспансером, хоч і не мав на той час вищої освіти.

Детальніше...
 

Людина, хiрург, мислитель - Амосов Микола Михайлович

e-mail Друк

amosov1

Народився 6 грудня 1913 року в селі Вільхове, нині М'якінського району Вологодської області, в сім'ї службовця. Початкову школу закінчив у рідному селі. З 1926 року навчався в школі "другого ступеню" (Череповецька середня школа №1) та лісомеханічному технікумі в Череповці.

У 1932 році він отримав диплом техніка і близько трьох років працював на 2-й Архангельській електростанції механіком, де став відчувати потребу у винахідництві, удосконаленні приладів і механізмів. Відчуваючи недостатність своїх технічних знань, в 1934 році Амосов вступив до Всесоюзного заочного індустріального інституту (ВЗІІ) у Москві.

Детальніше...
 

Хірургія - справа мого життя: Петро Русак, кращий практикуючий лікар України

e-mail Друк

Русак Петро Степанович, лікар-хірург, доктор медичних наук, завідувач хірургічним відділенням №1 Житомирської обласної дитячої лікарні, завідувач Житомирської філії кафедри дитячої хірургії НМАПО ім. П.Л. Шупика, член Професійної спілки працівників охорони здоров'я України, лауреат Національної Медичної Премії 2012 року в категорії "Практикуючі лікарі".

Детальніше...
 

Роби те, що ти любиш...

e-mail Друк

завідувач хірургічним центромЩо відчуває людина, перетнувши рубіж свого 60-річчя? Завідуючий хірургічним центром обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського Валерій Тимофійович Поліщук, котрий нещодавно відзначив ювілейний день народження, розповів, що в напруженні буднів не надто над цим і замислювався. Проте щиро запевнив, що, маючи й величезний досвід роботи в хірургії, й хороший колектив та гарні стосунки з колегами, вважає своє життя вдалим.

Детальніше...