Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Хірургічна служба Чуднівської ЦРЛ

e-mail Друк

герб м.ЧуднівВ архівних документах Чуднів згадується ще з 1471 року як місто-фортеця Київського воєводства.

В 1923 році Чуднів стає районним центром. І в 1925 році в ньому створюється і починає працювати лікарня на 25 ліжок, дві амбулаторії і аптека. На той час в лікувальних закладах району працює 5 лікарів та 12 середніх медичних працівників. В передвоєнні роки в Чуднівській лікарні працює вже 11 лікарів та 26 середніх медичних працівників.

В повоєнні роки значний якісний внесок в розвиток медичної допомоги населенню Чуднівського району зробили лікарі-фронтовики. Так, Віра Ісаївна Абакумовна - капітан медичної служби започаткувала диспансеризацію населення. Продовжував ідею диспансеризації фронтовий хірург, заслужений лікар УРСР Д.Ф. Білецький. Вже на той час в ЦРЛ функціонувало 100 ліжок, із них 25 - хірургічних.

Данило Федорович Білецький працював в Чуднівській ЦРЛ з 1944 року по 1973 рік. З 1959 року по 1986 рік хірургічну службу району очолює Стоцький Михайло Петрович.

Голова хірургічної служби районуСтоцький Михайло Петрович

Поруч з ним працюють хірурги Мельничук Ігор Феодосійович та Бортник Василь Григорович, а також середні медичні працівники Кидисюк Ф. Н., Парцевич Г. А., Корченко А. Т., Данилова Л. М..

хірург Чуднівської ЦРЛБортник Василь Григорович

Розвиток медичної науки привів до провадження нової медичної спеціальності – анестезіолог. Першою анестезисткою в Житомирській області стала в 1967 році Фролова Інна Олексіївна. Впродовж 11 років завдяки її професійній майстерності хірурги, гінекологи та травматологи проводили операції під масочним наркозом. Тільки в 1974 році в районній лікарні починає працювати лікар-анестезіолог. І. О. Фроловій до цього часу зичать здоров'я пацієнти та хірурги того часу.

Крім Чуднівської районної лікарні хірургічні відділення функціонують в Іванопільській та Великокоровенській дільничих лікарнях. Хірургом в Великокоровенській лікарні працював Пузиренко П. А. В Іванопільській дільничій лікарні хірургами працювали Журбас Д. І., Собак А. В., Хабаза В. П., Спіженко Ю. П.. Особливу вдячність жителів Іванопільської дільниці заслужив Спіженко Юрій Прокопович, який працював в Іванопільській дільничій лікарні з 1974 року, а з 1975 року очолює її як головний лікар. В подальшому Спіженко Ю. П. стає міністром охорони здоров'я незалежної України, академіком.

хірург Іванопільської дільничої лікарніСпіженко Юрій Прокопович

Значний внесок в розвиток хірургічної служби зробив Халімовський В'ячеслав Олександрович, який був головним лікарем Чуднівської ЦРЛ, а в подальшому працює хірургом ЦРЛ.

З 1986 року завідувачем хірургічного відділення стає Сметанюк Богдан Степанович. На той час йому 33 роки.

smetanukСметанюк Богдан Степанович

З цього часу наступає новий якісний крок в розвитку хірургічної служби району. В хірургічну службу Чуднівської ЦРЛ приходять нові молоді спеціалісти, які прагнуть змінити і вміють покращити якість надання хірургічної допомоги.

Молоді хірурги уважно прислухаються до порад хірургів-ветеранів, які працюють по даний час: Мельничук І. Ф., Стоцький М. П., Халімовський В. О.

За останні 15 – 20 років проводилося реформування галузі. В 1991 році в районі проведено скорочення числа ліжок цілодобового перебування в 2,5 рази з 530 до 235 ліжок. В Чуднівській ЦРЛ функціонує 185 ліжок. З них 50 ліжок загальнохірургічного відділення.

Колектив відділення працює самовіддано по наданню хірургічної допомоги населенню району.

Всі ми живемо з вірою та надією на покращення фінансування медичної галузі та позитивних зрушень в сільській медицині.

У відділенні працює 10 лікарів:

1 - з вищою категорією;

7 - з першою категорією;

2 - без категорії категорією;

і 12 медичних сестер:

4 - з вищою категорією;

7 - з першою категорією;

1 - з другою категорією.

лікар-ординатор хірургічного відділення

Мельничук Ігор Федосійович

1937 р.н., лікар-ординатор хірургічного відділення.

В 1960 році закінчив Вінницький державний медичний інститут за спеціальністю "Лікувальна справа". В 1961 році пройшов спеціалізацію по хірургії. З 1960 року працював в Бердичівські районній лікарні хірургом. З 6 січня 1964 року працює головним лікарем та хірургом в Чуднівській центральній лікарні. З 1976 року хірург-ординатор хірургічного відділення Чуднівської ЦРЛ.

Володіє основами кваліфікованої хірургічної допомоги.

завідувач хірургічного відділення Чуднівської ЦРЛ

Сметанюк Богдан Степанович

1953 р.н., завідувач хірургічного відділення Чуднівської ЦРЛ.

В 1981 році закінчив Чернівецький медичний інститут за спеціальністю "Лікувальна справа". З 1981 по 1982 рік проходив інтернатуру в Житомирській районній лікарні. З 1982 по 1986 роки працював хірургом в Любарській центральній районній лікарні. З 1986 року працює завідувачем хірургічним відділенням в Чуднівській центральній районній лікарні. Активно працює над підготовкою до практичної роботи лікарів-інтернів. На даний час хірургами ЦРЛ працюють його учні: Колісник В. Г., Галівода І. В., Романець О. О., Назарук Р. В., Лукашенко І. В., Савицький В. А., Бондаренко В.В.

В 2006 році присвоєно указом президента України звання "Заслужений лікар". В 2009 році прізвище занесено в інциклопедію «Кращі люди України».

Володіє основами кваліфікованої хірургічної допомоги, технікою ендоскопічного дослідження шлунково-кишкового тракту.

лікар-ординатор хірургічного відділення

Лукашенко Ігор Вікторович

1975 р.н..

В 1998 році закінчив Полтавський медичний університет за спеціальністю "Лікувальна справа". З 1998 по 2000 рік проходив інтернатуру на базі хірургічного відділення Чуднівської ЦРЛ. З 2000 року працює лікарем-хірургом.

Володіє основами кваліфікованої хірургічної допомоги.

лікар-ординатор хірургічного відділення

Романець Олег Олегович

1975 р.н., лікар-ординатор хірургічного відділення Чуднівської ЦРЛ.

В 1998 році закінчив Вінницький медичний інститут за спеціальністю "Лікувальна справа". З 1998 по 2000 рік проходив інтернатуру на базі хірургічного відділення Чуднівської ЦРЛ. З 2000 року працює лікарем-ординатором хірургічного відділення. В 2010 році пройшов первинну спеціалізацію за спеціальністю "Травматологія".

Володіє основами кваліфікованої хірургічної допомоги, травматологічної допомоги.

лікар-хірург поліклініка Чуднівської ЦРЛ

Халімовський Вячеслав Олександрович

1941 р.н., лікар-хірург поліклініка Чуднівської ЦРЛ.

В 1970 році закінчив Чернівецький медичний інститут за спеціальністю "Лікувальна справа". Після закінчення працював начмедом та хірургом в Червоноармійській районній лікарні. В подальшому переведений на посаду головного лікаря в Чуднівську районну лікарню. З 1994 року працює хірургом Чуднівської ЦРЛ.

Володіє основами кваліфікованої хірургічної допомоги, травматологічної допомоги.

дитячий хірург в Чуднівській ЦРЛ

Галівода Ігор Васильович

1967 р.н., працює на посаді дитячого хірурга в Чуднівській ЦРЛ.

В 1994 році закінчив Тернопільський медичний інститут за спеціальністю "Лікувальна справа". З 1994 по 1997 проходив інтернатуру на базі хірургічного відділення Чуднівської ЦРЛ. З 1997 року працює дитячим хірургом в Чуднівській ЦРЛ.

Володіє основами кваліфікованої хірургічної допомоги.

уролог та ендоскопіст Чуднівської ЦРЛ

Колісник Володимир Григорович

1966 р.н., працює на посаді уролога та ендоскопіста Чуднівської ЦРЛ.

В 1995 році закінчив Вінницький медичний інститут за спеціальністю "Лікувальна справа". З 1995 по 1997 рік проходив інтернатуру на базі хірургічного відділення Чуднівської ЦРЛ. З 1997 по 2010 рік працює на посаді лікаря-ендоскопіста та ургентного хірурга. В 2010 році пройшов курси на робочому місці по урології. З 2010 року працює на посаді лікаря-уролога та лікаря-ендоскопіста Чуднівської ЦРЛ.

Володіє основами кваліфікованої хірургічної допомоги, технікою ендоскопічного дослідження шлунково-кишкового тракту, основами надання кваліфікованої допомоги урологічним хворим.

лікар-хірург поліклініки Чуднівської ЦРЛ

Назарук Руслан Васильович

1975 р.н., лікар-хірург поліклініки Чуднівської ЦРЛ.

В 1998 році закінчив Вінницький медичний інститут за спеціальністю "Лікувальна справа". З 1998 по 2000 рік проходив інтернатуру на базі хірургічного відділення Чуднівської ЦРЛ. З 2000 року працює лікарем-ординатором хірургічного відділення. В 2010 році пройшов первинну спеціалізацію за спеціальністю "Травматологія".

Володіє основами кваліфікованої хірургічної допомоги, травматологічної допомоги.

лікар-ординатор хірургічного відділення

Савицький Володимир Анатолійович

1982 р.н., працює на посаді лікаря-ординатора хірургічного відділення.

В 2005 році закінчив Київський медичний університет за спеціальністю "Лікувальна справа". З 2005 року по 2008 рік проходив інтернатуру на базі хірургічного відділення Чуднівської ЦРЛ. З 2008 року працює лікарем-ординатором хірургічного відділення.

Володіє основами кваліфікованої хірургічної допомоги.

хірург ЦРЛ

Бондаренко В'ячеслав Володимирович

1983 р.н., працює на посаді хірурга ЦРЛ.

В 2007 році закінчив Ужгородський національний університет, медичний факультет за спеціальністю "Лікувальна справа". З 2007 року по 2010 рік проходив інтернатуру на базі хірургічного відділення Чуднівської ЦРЛ. З 2010 року працює хірургом ЦРЛ.

Володіє основами кваліфікованої хірургічної допомоги.