Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя
Історія розвитку хірургії

Дитячій хірургічній службі Житомирської області - 55 років

e-mail Друк

Дитяча хірургія на Житомирщині набула офіційного статусу в лютому 1961 року, коли на базі обласної лікарні було відкрито відділення дитячої хірургії на 25 ліжок (10 ліжок дитячої хірургії та 15 - дитячої ортопедії). Першими лікарями, які взяли на себе відповідальність за організацію цієї роботи, були К.О. Могилевська - завідувачка відділенням, П.І. Покотило - хірург, В.Ф. Патлай - ортопед, О.П. Петровська - лікар-педіатр. Старшою медичною сестрою в той час працювала О.Л. Комикалець. Становлення колективу, налагодження роботи проходили вкрай важко, що було викликано відсутністю відповідного досвіду. Особливу увагу та сприяння колективу дитячих хірургів виказував головний лікар обласної лікарні Герой Соціалістичної праці О.Ф. Гербачевський. Лікарі вивчали досвід роботи у провідних клініках міст Москви та Ленінграда, під керівництвом професорів Ісакова Ю.Ф., Баірова Г.А., Долецького С.Я., Стєпанова Е.Я..

Детальніше...
 

Хірургічна служба Чуднівської ЦРЛ

e-mail Друк

герб м.ЧуднівВ архівних документах Чуднів згадується ще з 1471 року як місто-фортеця Київського воєводства.

В 1923 році Чуднів стає районним центром. І в 1925 році в ньому створюється і починає працювати лікарня на 25 ліжок, дві амбулаторії і аптека. На той час в лікувальних закладах району працює 5 лікарів та 12 середніх медичних працівників. В передвоєнні роки в Чуднівській лікарні працює вже 11 лікарів та 26 середніх медичних працівників.

В повоєнні роки значний якісний внесок в розвиток медичної допомоги населенню Чуднівського району зробили лікарі-фронтовики. Так, Віра Ісаївна Абакумовна - капітан медичної служби започаткувала диспансеризацію населення. Продовжував ідею диспансеризації фронтовий хірург, заслужений лікар УРСР Д.Ф. Білецький. Вже на той час в ЦРЛ функціонувало 100 ліжок, із них 25 - хірургічних.

Детальніше...
 

Історія розвитку хірургічної служби Малинського району

e-mail Друк

Перші відомості про організацію медичного обслуговування на Малинщині датовані другою половиною ХІХ століття. Згідно з кошторисом Малинської волосної управи в 1886 р. у виділенні коштів на наймання прищеплювачів віспи та оплату дільничих фельдшерів, на утримання санітарних засобів і придбання ліків було відмовлено. До початку ХХ ст. у волості надавалася лише фельдшерська допомога.

На початку ХХ століття в Малині відкривається дільнича лікарня на п'ятнадцять ліжок, яка обслуговувала всю волость. В штаті лікарні перебували: лікар, фельдшер і акушерка.

Детальніше...
 

Двадцять п'ять років успіху й досягнень

e-mail Друк

Чверть століття - це вагомий проміжок часу. Й саме стільки виповнилося дитячій лікарні Житомирщини. З нагоди в обласній дитячій  лікарні відбулася науково-практична конференція "Дитяча хірургія Житомирщини: минуле, сьогодення та майбутнє".

Участь у святковому заході взяли представники Міністерства охорони здоров'я України, дитячих хірургів України, Національної медичної академії післядипломної освіти П.Л. Шупика, Харківської медичної академії післядипломної освіти, управління охорони здоров'я Житомирської облдержадміністрації, хірургів області.

Детальніше...
 

Житомирська обласна дитяча лікарня відзначає юбілей

e-mail Друк

29 грудня 1984 року відкрита Житомирська обласна дитяча лікарня. Безперечно за рекордно короткий час, завдяки героїчним зусиллям колективу лікарні, після офіційної здачі будівля лікарні була підготовлена для прийому хворих дітей області. Першими відділеннями, які були переведені із обласної дорослої лікарні були відділення соматичного профілю. Наприкінці квітня було переведено планове хірургічне відділення, завідуючим відділення був призначений ...

Детальніше...