Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Історична довідка про розвиток хірургічної служби міста Коростеня

e-mail Друк

Засновник міста КоростеньКнязь МалМісто Коростень є одним із самих стародавніх міст України, на території якого зафіксовано присутність практично всіх історичних епох.

Медична служба міста, яка представлено центральною міською лікарнею, в червні 2003 року відзначила свій столітній ювілей.

Короткий екскурс з історії виникнення, становлення і розвитку медичної служби міста Коростеня загалом

Відомостей про медичне обслуговування міста в давні часи дуже мало. На початку ХХ століття в місті нараховувалось 295 дворів і, близько, 2500 жителів. Населення міста в основному складали євреї, які займались торгівлею, ремісництвом, та селяни. Будівництво залізниці, фарфорової мануфактури, механічних та чавунно-ливарних майстерень в той час привело до появи робітничого класу. Для надання медичної допомоги робітникам і населенню в 1903 році в місті було відкрито амбулаторію без стаціонару, в якій медична допомога надавалась за плату.

В 1913 році грозинський поміщик Скорупський на свої кошти побудував медичну амбулаторію з невеликим стаціонаром на 4 ліжка, де працювали один лікар два фельдшери та одна акушерка. Після виїзду поміщика, амбулаторією, яка перейшла державі, завідував Костянтин Полікарпович Іванов, який під час першої світової війни з 1914 року працював в санітарному містечку, створеному на території міста.

На 01.01.1922р. в м. Коростені налічувалось 5400 чоловік населення. Функціонували 2 лікарні. Кожна на 30 ліжок, амбулаторія та аптека.

В 1924 році розпочалось будівництво міжрайонної лікарні на території, де зараз розміщено ЦМЛ. До 1927 року були побудовані один двох поверховий корпус (сьогодні там травматологічне, реанімаційне та хірургічне відділення) і кілька одноповерхових корпусів. Медична допомога надавалась по таких спеціальностях, як хірургія, акушерство та гінекологія, отоларингологія, офтальмологія, фтизіатрія, дерматовенерологія, інфекційні хвороби та ін..

Почали прибувати відповідні фахівці: хірург  Журахович А.І. - в 1927 році (цей рік, ймовірно можна вважати роком зародження хірургічної служби у м. Коростень), терапевт Айзенштейн Ф.Д., в 1925 році - лікар лаборант Мостова Є.Л., в 1926 році - педіатри Слівко, Тоннес М.Я., Сепан В.Б., фтизіатр Кочан Є.Л., окуліст Новак, акушер гінеколог Шатевич, рентгенолог Кочаргін, невропатолог Дороговцев та ін.. Всього в 1927 році нараховувалось 50 лікарів. Ліжковий фонд складав 150 ліжок, функціонували санбакхімлабораторія. Лікарі лікарні надавали допомогу жителям міста, району і сусідніх районів, причому  в районах, насамперед, невідкладну хірургічну допомогу.

В 1937 році на території лікарні був побудований великий двоповерховий терапевтичний корпус. Ліжковий фонд в 1941 році складав 465 ліжок.

Швидку та невідкладну медичну допомогу жителям міста надавали лікарі та фельдшери станції швидкої медичної допомоги. Транспорту не було, ходили пішки, лише перед війною з’явилася одна машина. В подальшому швидка допомога перейшла до відомства Червоного Хреста. У випадках виклику до хворих, стан яких не вимагав невідкладної медичної допомоги, бралась платня по спец. талонах.

В 1926 році в місті була організована фельдшерсько-акушерська школа, якою до 1936 року завідував лікар-невропатолог  Дороговцев, в 1936-1941 роках - хірург Мельниченко М.Н.. В школі викладали лікарі міської лікарні. Щорічно школу закінчували до 180 фельдшерів і акушерок. Випускники школи працюють в місті і районі і сьогодні, багато з них є учасниками Великої Вітчизняної Війни, нагороджені орденами і медалями. Деякі закінчили медичні інститути і стали лікарями, в тому числі і хірургами, зокрема і хірург обласної лікарні Вигівська. Деякі лікарі, які працювали в місті в довоєнний час, стали професорами або доцентами в медичних інститутах Києва, Донецька, Харкова. Це хірург Гуревич, патологоанатом Іскоростенський, рентгенолог Кочаргін, отоларинголог  Зарицький.

На початок 1941 року охорона здоров’я м. Коростеня була представлена такими закладами: міжрайонна лікарня на 465 ліжок (зав. Хірургічним відділенням Замощин П.І.), об’єднаний диспансер (поліклініка), протитуберкульозний диспансер із стаціонаром, кістково-туберкульозний санаторій на 50 ліжок (завідуючий - хірург Петрушко В.С.), міжрайонна і міська санепідемстанції.

Під час Великої Вітчизняної Війни багато лікарів і середніх мед представників виконували свій обов’язок у фронтових і тилових госпіталях, серед них і хірурги Журахович А.І., Мельниченко М.Н. та ін..

з власного фотоархiвуПересунько Ф.Д. поряд з академіком ФілатовимНавіть під час війни в лікарні функціонували 50 ліжок (завідувач - лікар Біляк), медикаменти і перев’язувальний матеріал використовували, частково, із довоєнних запасів, частково, отримували в угорському госпіталі та в німецькій аптеці. Будівлі лікарні та поліклініки, в цей час, були повністю або частково зруйновані. Після визволення міста від окупантів, в будівлях, які не були зруйновані, почали функціонувати лікарня та поліклініка. В 1947 році ліжковий фонд лікарні складав 135 ліжок, в стаціонарі було 8,5 лікарських ставок. Головним лікарем працював хірург Симушкін М.П.. 15.12.1947р. здійснено об’єднання лікарні з поліклінікою під назвою Коростенське лікарняно-поліклінічне об’єднання. Головним лікарем було призначено хірурга Жураховича А.І., заступником по лікувальній частині і поліклінічному відділенні лікаря Іванова К.П..На посаді головного лікарі Журахович А.І. працював до 1953року, водночас працював на посаді завідувача хірургічного відділення, яким завідував ще тривалий час. Почав впроваджуватись дільничний принцип роботи, взяття на облік інвалідів ВВВ, проводились заходи по зниженню захворюваності кишковими інфекціями, гельмінтозами, туберкульозом. Продовжувався ремонт і відбудова зруйнованих будівель. В 1955 році був відбудований хірургічний корпус, після чого ліжковий фонд збільшений до 250 ліжок. З 1953 року об’єднання очолив головний лікар Пересунько Ф.Д. (за фахом хірург-окуліст, учень видатного офтальмолога Філатова), який працював на цій посаді до 1975 року. В усьому, що створено в повоєнні роки на території лікарняного містечка (нова потужна котельня, гараж, господарські прибудови) - все це частина його праці. Він власними руками саджав каштани і акації, засипав ями з під вибитих снарядів, діставав цеглу і цемент для будівництва нових корпусів, розбивав доріжки і клумби. Він сповна виконав своє призначення на посаді головного лікаря.

В березні 1958 року здійснено реорганізацію медико-санітарної мережі м. Коростень, шляхом з’єднання всіх медичних закладів під назвою Коростенська міська лікарня. До її складу увійшли: багатопрофільна лікарня на 300 ліжок, поліклініка, дитяча консультація, жіноча консультація, протитуберкульозний диспансер, шкірвендиспансер, СШМД, 5 лікарських здоровпунктів, міська санепідемстанція.

В 1958 році міський відділ охорони здоров’я припинив свою діяльність, всі функції завідуючого цим закладом перейшли до головного лікарі міської лікарні.

1975-1999рр. головний лікарь ТМО м. КоростеньТкаченко Микола АдамовичВ 1968 році розпочато будівництво 2-х поверхового лікувального корпусу на 150 ліжок, який почав функціонувати в 1971 році, ліжковий фонд зріс до 500 ліжок. В 1981 році відкрито наркологічне відділення на 60 ліжок. На підставі рішення міськвиконкому №307 від 26.09.1991 року Коростенська міська лікарня реорганізована в Коростенське міське територіальне медичне об’єднання до складу якого ввійшли: міська лікарні на 600 ліжок, міська поліклініка (доросла і дитяча), потужністю 800 відвідувань на зміну з двох змінним режимом роботи, до якої, крім трьох відділень (терапевтичне, хірургічне,фізіотерапевтичне), окремими підрозділами входять жіноча консультація, протитуберкульозний диспансер, наркологічний і дерматовенерологічний кабінети. Окрім цього стоматполіклініка, СШМД з цілодобовою роботою шести бригад швидкої допомоги.

Тривалий час, з 1975 по 1999 роки, міське ТМО очолював головний лікар Ткаченко Микола Адамович.

Під впливом часу та обставин, починаючи з 1955 року, почалось скорочення ліжок у відділеннях лікарні і на 1998 рік залишилось 400 ліжок. Протягом трьох років скорочено 135 і переведено в залізничну лікарню 65 ліжок (40 - акушерських і 25 гінекологічних). Після цього здійснено часткову реорганізацію відділень лікарні.

з 1999 року головний лікар ТМО м. КоростеньЗаєць Олексій МакаровичПочинаючи, з червня 1999 року і по сьогоднішній день головним лікарем міського ТМО призначений і працює Заєць Олексій Макарович, який до цього пропрацював понад 20 років заступником головного лікарі з амбулаторно-поліклінічної роботи.

За останні 10 років проведена значна робота по зміцненню матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів ТМО. До визначних подій , що відбулись в житті міського ТМО і громади міста, слід віднести завершення будівництва і здачу до експлуатації з Червня 1997 року семиповерхового корпусу нової поліклініки, яка побудована в складний економічний час за рахунок коштів Міністерства з надзвичайних ситуацій та Чорнобильських питань. Для оснащення поліклініки в 1996-1997 роках здійснено закупівлю обладнання і апаратури на суму 670 тис. гривень.

На базі нової поліклініки відкрито хірургічне відділення з опер блоком (дві операційних, перев’язувальна) з сучасним оснащенням і стаціонаром одного дня на чотири ліжка, яке за визнанням обласних спеціалістів є одним із кращих лікувально-профілактичних закладів області.

Після закінчення в 1999 році капітального ремонту з реконструкцією старого корпусу міської поліклініки, в який переведено дитячу поліклініку і станцію швидкої медичної допомоги, в міському ТМО, практично, створено потужний єдиний амбулаторно - поліклінічний комплекс, а це, в свою чергу, значно підвищує можливості щодо поширення і покращення надання медичної допомоги населенню міста в амбулаторно - поліклінічних умовах, що є головним завданням і вимогою часу.

В Березні 2003 року, у зв’язку з вимогами бюджетного кодексу, міське ТМО реорганізовано в Коростенську Центральну Міську Лікарню (ЦМЛ).

На даний час ліжковий фонд міської лікарні нараховує 445 ліжок, крім цього 6 ліжок інтенсивної терапії, з них два дитячих. Профіль лікарняних ліжок розрахований на надання цілодобової стаціонарної медичної допомоги по дванадцяти спеціальностях. В цілодобовому стаціонарі міської лікарні в усіх відділеннях, без винятку, надається безвідмовна допомога не тільки жителям міста, а і прилеглих районів. Такі відділення як ЛОР, очне, урологічне, наркологічне є міжрайонними.

Центральна мiська лiкарня м. КоростеняАндрусь Всеволод СеменовичЦентральна мiська лiкарня м. КоростеняАндрук Микола
Федорович
Центральна мiська лiкарня м. КоростеняШустерман Клара НатанівнаЦентральна мiська лiкарня м. КоростеняБоровенська Ніла Петрівна Центральна мiська лiкарня м. КоростеняТанасівський Микола
Миколайович
Центральна мiська лiкарня м. КоростеняКіт Роман
Остапович
Центральна мiська лiкарня м. КоростеняРафальский Каземир ПавловичЦентральна мiська лiкарня м. КоростеняШуляренко Микола
Петрович
Центральна мiська лiкарня м. КоростеняЦимерман Семен ЄфимовичЦентральна мiська лiкарня м. КоростеняМаєвський Вячеслав
Володимирович

В 1971 році, з введенням в дію нового двох поверхового терапевтичного корпусу, від загально хірургічного відділення відокремились відділення хірургічного профілю: травматологічне (зав. Маринюк М.П., пізніше Андрусь В.С., сьогодні Андрук М.Ф.), урологічне (зав. Цимерман С.Є., сьогодні Маєвський В.В.), акушерсько-гінекологічне (зав. Лєбєдєв В.І., Кричковська Л.І., Шустерман Клара Натанівна, сьогодні Кіт Р.О.), ЛОР (зав. Рафальський К.П., сьогодні Шуляренко М.П.), офтальмологічне (зав. Фельдман Є.І., пізніше Боровенська Н.П.,  сьогодні Танасієвський М.М.).

у 1967-1997рр. зав. хірургічним відділеннямСкальний Анатолій ВолодимировичБезпосередньо хірургічним відділенням на той час керував Скальний Анатолій Володимирович, який, після закінчення Станіславського медінституту, з 1963 року почав працювати в Коростенській міській лікарні, спочатку онкологом, хірургом поліклініки, а з 1967 року зав. хірургічним відділенням.

Людина високоінтелектуальна, всебічно розвинута, висококваліфікована - спеціаліст вищої категорії, він користувався і користується до сьогодні серед населення міста і медичних працівників. Пропрацював на посаді завідувача відділенням до 1997 року. Відмінник охорони здоров’я, був нагороджений кількома урядовими нагородами, серед яких орден жовтневої революції, який був другим після ордена Леніна в ієрархії нагород. Анатолій Володимирович підготував понад сотню учнів, серед яких і Машталер Віктор Миколайович, який з 1997 року почав працювати на посаді завідуючим хірургічного відділення.

старша медична сестра операційного блокуМожарівська Євгенія ЙосипівнаПоряд з Анатолієм Володимировичем довгий час працювала Можарівська Євгенія Йосипівна. Закінчила Пінське медичне училище у 1957 році по спеціальності сестринська справа, а вже з 1959 року почала працювала на посаді старшої медичної сестри операційного блоку, підготувала багато операційних медсестер, користувалася повагою серед медпрацівників та жителів Коростеня. Зараз Євгенія Йосипівна знаходиться на заслуженому відпочинку.

Добрим словом згадуємо знамениту старшу операційну санітарку Виговську Філю Іванівну, яка народилася в 1913 році, протягом всього життя пропрацювала в госпіталях в роки ВВВ, в післявоєнні роки в Коростенській міській лікарні, померла Філя Іванівна 20 Жовтня 1994 року в м. Коростень.

старша операційна санітаркаВиговська Філя ІванівнаВ різні повоєнні роки в лікарні працювали хірургами, окрім вищезгаданих, такі спеціалісти, як Тимошенко Н.Н., Козелецький В.П., Шуляренко В.А. (сьогодні д.м.н., професор в м. Києві), Блох А.І., Райзбург П.Ю., Райзбург К.Б., Уткіна М.П., Антоненко В.І., Гулевець О.І. та ін..

З нашого відділення почав свою блискучу кар’єру завідуючий Обласного хірургічного Центру Поліщук Валерій Тимофійович, який пропрацював з 1975 року по 1982 рік хірургом Коростенської ЦМЛ. В 1983-1985 р.р. закінчив клінічну ординатуру по хірургії при Київському НДІ експериментальної хірургії. З 2003 року по 2008 рік працював на посаді головного хірурга Житомирської області. Валерій Тимофійович є провідним спеціалістом з хірургії підшлункової залози.

у 1975-1982рр. завідуючий хірургічним відділеннямПоліщук Валерій ТимофійовичВ різний час в хірургічному відділенні міської лікарні працювали хірурги Жернов Олександр Миколайович (на даний час працює в обласному опіковому центрі м. Київ, д.м.н.), Іскра Наталія Іванівна (працює в НМАПО, доцент кафедри екстремальної медицини та надзвичайних станів), Пашинський Ярослав Володимирович (працює хірургом в обласній лікарні м. Вінниця, к.м.н.), Кожан Володимир Іванович (зараз працює завідувачем хірургічного відділення Коростенської залізничної лікарні), Міщенко Валерій Сергійович (на даний час працює головою Коростенької МСЕК), Мазур Леонід Іванович (зараз головний лікар Ушомирської ЦРЛ), Довжицький Михайло Васильович (голова ЛКК Коростенської ЦРП).

завідуючий хірургічним відділеннямМашталер Віктор МиколайовичЗ 16.01.1997 року хірургічне відділення очолив та працює на цій посаді  і сьогодні Машталер Віктор Миколайович, який у 1980 році закінчив Вінницький медичний інститут за кваліфікацією лікар-хірург і з 1981 року працював в Коростенській міській лікарні лікарем ординатором. Спеціаліст вищої категорії, міський позаштатний хірург, має ряд подяк з боку адміністрації лікарні, нагороджений грамотою міністерства охорони здоров’я України за сумлінну працю та високий професіоналізм у роботі. Машталер В.М. бере активну участь в громадському житті лікарні, пряма, принципова, справедлива людина. Гарний наставник для молоді, завжди чуйний і уважний до людської біди, користується заслуженим авторитетом серед колег по роботі та серед населення міста. Віктор Миколайович у своїй роботі постійно впроваджує нові методи діагностики (УЗД, ФГДС, лапароскопічна стійка для малоінвазивних операцій та методів діагностики), та лікування як оперативного так і консервативного, згідно сучасних літературних наукових даних.

На даний час ліжковий фонд загально хірургічного відділення становить 60 ліжок, 30 з яких планові, в т.ч. 5 дитячих.

У відділенні працює 11 хірургів, з них 5 з вищою категорією, 4 з першою, решта з другою категорією, їм допомагає 12 чоловік середнього медичного персоналу, з яких 4 з вищою категорією. Працює також 9 операційних медсестер і 15 чоловік молодшого медперсоналу, з яких 6 обслуговують операційний блок.

Кваліфіковану медичну допомогу населенню в міській поліклініці надають 3 хірурги, серед них ветеран ВВВ Колесник Володимир Потапович, зав. відділенням Ходаківський С.В.. За 2007 рік прийнято близько 27 тис. осіб, виконано 904 оперативних втручання.

Щорічно в хірургічному відділенні цілодобового стаціонару лікується до 2-ох тисяч чоловік, з яких до 73% оздоровлено оперативним шляхом.

У відділенні виконуються, практично, всі види операцій: на щитоподібній залозі, всі види ваготомій, резекції шлунку, "традиційна" та лапароскопічна холецистектомії, всі види ургентних оперативних втручань на органах черевної та грудної порожнини.

Відділення має на оснащенні: апарат УЗД, фіброгастродуоденоскоп, колоноскоп, проводяться відповідні види обстежень: ендоскопічні Машталер В.М., УЗД - хірург Андрієнко О.В..

Завдяки закупленому в грудні 2006 року комплекту відповідного обладнання, з березня 2007 року впроваджено в практику метод малоінвазивної хірургії. Даним напрямком хірургії займаються Машталер В.М., Ходаківський С.В., Ковпанець Б.П..

Центральна міська лікарня м. КоростеньПочинаючи з 1927 року відділення знаходиться в одній будівлі - старому хірургічному корпусі. В той же час, слід відзначити, що залишається великою проблемою добудова хірургічного корпусу міської лікарні на 180 ліжок, будівництво якого було розпочато в 1989 році за рахунок коштів будівельної програми Закону України "Про статус і соціальний захист громадян…". В 1999 році будівництво було призупинено у зв’язку з відсутністю фінансування. В 2004 році за рахунок державного бюджету на будівництво корпусу було виділено 2,5 млн. грн., які освоєні в повному обсязі і готовність будівлі досягла 65%. На 01.01.2008р. для завершення будівництва обрахована сума складає 20 млн. грн., в т.ч. близько 5,0 млн. грн. для частково забезпечення медичною апаратурою та обладнанням.

Добудова хірургічного корпусу дуже важлива і актуальна не тільки в плані значного покращення умов перебування хворих в стаціонарі (в даний час в більшості в більшості відділень хірургічного профілю міської лікарні знаходиться до 8 хворих в одній палаті, що призводить до порушень санітарно-гігієнічних норм і, в деякій мірі, впливає на рівень лікувально-діагностичного процесу), а і в плані створення на базі Коростенської ЦМЛ спочатку хірургічного центру, а в перспективі - Регіонального територіального медичного центру для надання спеціалізованої допомоги жителям північних районів області, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, необхідність чого назріла вже давно. Відповідне техніко-економічне обгрунтування, як добудови хірургічного корпусу, так і створення територіального центру, є в адміністрації ЦМЛ і доведено до місцевих і вищих органів влади і органів управління охороною здоров’я.

В цілому хірургічна служба ЦМЛ працює стабільно. На підсумковому засіданні медичної ради 25.10.2007р. обговорені результати роботи хірургічної служби з детальним аналізом оздоровлення диспансерної групи хворих, які підлягали оперативному лікуванню, та ходом виконання планово-розрахункових показників оздоровлення.

У відділеннях хірургічного профілю виконуються стандарти якості лікувально-діагностичного процесу, розроблені обласними спеціалістами, та алгоритми надання медичної допомоги при невідкладних станах.

Забезпечується відбір хворих із складною хірургічною патологією для направлення в хірургічні центри обласної клінічної лікарні та обласної дитячої лікарні.

Підтримується належний зв’язок стаціонару міської лікарні з міською і районною поліклінікою в плані ретельного і повного обстеження хворих перед направленням в хірургічний стаціонар, обласні лікувально-діагностичні заклади.

З метою більш раціонального та ефективного використання ліжкового фонду, проводиться значна робота по втіленню заходів щодо інтенсифікації лікувально-діагностичного процесу.

Постійно звертається належна увага і контроль щодо питань профілактики і попередження виникнення та розповсюдження внутрішньо-лікарняної інфекції, дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму у відділеннях хірургічного профілю, згідно чинних наказів. З цією метою вже близько 10 років, на базі ЦМЛ, функціонує бактеріологічна лабораторія. Вирішено питання створення і використання в роботі відділень хірургічного профілю бактеріологічних паспортів.

Вже багато років ЦМЛ, в т.ч. хірургічне відділення функціонує як база інтернатури для підготовки спеціалістів-інтернів з різних медичних вузів України.


Сьогодні в хірургічному відділенні стаціонару та в поліклініці працює 15 хірургів

Машталер Віктор Миколайович

Закінчив Вінницький медичний інститут в 1980 році,
з 1997 року завідувач хірургічного відділення, паралельно займається ендоскопічною діагностикою та лікуванням.

Попович Степан Олексійович

Закінчив Івано-Франківський медичний інститут в 1985 році,
старший ординатор відділення, займається питаннями трансплантації шкіри, аллопластикою.

Невмержицький Микола Омелянович

Закінчив Тернопільський медичний інститут в 1976 році,
заступник головного лікаря по лікувальній роботі.

Пешко Михайло Дорофійович

Закінчив Київський медичний інститут в 1977 році,
заступник головного лікаря з питань експертизи тимчасової втрати працездатності.

Колесник Володимир Потапович

Закінчив Львівський медичний інститут в році,
хірург поліклініки.

Шевцов Юрій Олександрович

Закінчив Дніпропетровський медичний інститут в 1975 році,
дитячий хірург.

Андрієнко Олександр Володимирович

Закінчив Вінницький медичний інститут в 1998 році,
займається УЗД діагностикою.

Ходаківський Сергій Валентинович

Закінчив Тернопільський медичний інститут в 1998 році,
по сумісництву завідувач хірургічної служби поліклініки, мамолог, займається питаннями малоінвазивної хірургії.

Шидловський Віктор Петрович

Закінчив Тернопільський медичний інститут в 1992 році,
по сумісництву хірург поліклініки.

Глушко Юрій Іванович

Закінчив Київськиий медичний інститут в році,
хірург поліклініки.

Ткачук Микола Йосипович

Закінчив Тернопільський медичний інститут в 1993 році.

Колесник Олександр Володимирович

Закінчив Львівський медичний інститут в 2000 році,
займається питаннями бронхоскопії.

Ковпанець Богдан Петрович

Закінчив Буковинську медичну академію в 2002 році,
дитячий хірург, займається питаннями лапароскопічної діагностики та лікування.

Колосюк Сергій Анатолійович

Закінчив закінчив Буковинську медичну академію в 2000 році,
по сумісництву хірург районної поліклініки.

Цапів Олег Романович

Закінчив Івано-Франківську медичну академію в 2005 році.


Будні хірургічного відділення

Наш корифей
Анатолій Володимирович Скальний
за роботою

Робота в операційній

О.В. Андрієнко та В.М. Машталер
не тільки чудові хірурги

С.В. Ходаківський готується до виконання
малоінвазивної холецистектомії

З нашим шефом на обході


Коростенська центральна міська лікарня

1 ряд (зліва направо) Колесник Олександр Володимирович, Машталер Віктор Миколайович, Попович Степан Олексійович, Колосюк Сергій Анатолійович;

2 ряд (зліва направо) Васьківська Марія Миколаївна, Ткачук Микола Йосипович, Ходаківський Сергій Валентинович, Шевцов Юрій Олександрович;

3 ряд (зліва направо) Ходаківська Галина Савічна, Чапик Тетяна Адамівна, Кухарчук Галина Петрівна, Демінська Раїса Вікторівна, Вигівська Тетяна Михайлівна, Дворецька Ольга Анатоліївна, Шкуринська Олена Миколаївна.


Коростенська центральна міська лікарня

1 ряд (сидячи, зліва направо) Бондарчук Валентина Павлівна, Харченко Марія Григорівна, Сурженко Валентина Василівна, Янчук Зінаїда Іванівна, Коршунова Ольга Михайлівна, Камінська Надія Адамівна.

2 ряд (стоячи, зліва направо) Яковенко Оксана Петрівна, Будник Тамара Борисівна, Бех Галина Василівна, Демінська Раїса Вікторівна, Кухарчук Галина Петрівна,
Вигівська Тетяна Михайлівна, Шкуринська Олена Миколаївна, Власюк Любов Іванівна, Васьківська Марія Миколаївна, Сингаївська Алла Григорівна, Кияновська Валентина Віталіївна
.