Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Аналіз надання консультативної допомоги дітям області дитячими хірургами за 2015 рік

e-mail Друк

Надання консультативно-екстренної допомоги дітям області регламентовано наказами №169 від 20.04.2005р. та №659 від 13.11.2009 по департаменту охорони здоров´я Житомирської ОДА, наказом №28 від 06.08.2013р. по Житомирській обласній дитячій клінічній лікарні. За минулий рік дитячими хірургами виконано 57 (2014 рік - 131) виїздів в ЦРЛ області. Із них 27 виїздів по медицині катастроф в ЦМЛ та ЦРЛ області, 21 консультація по м. Житомир, 9 виїздів - з питань ендоскопії та бронхоскопії.

Проаналізувавши рапорти дитячих хірургів про звіт виконаної роботи в лікарнях області, необхідно зупинитись на слідуючому:

  • найбільше викликів по медицині катастроф зареєстровано по Олевській, Ємільчинській ЦРЛ та Бердичівській ЦМЛ, по місту Житомиру (19 викликів дитячих хірургів в ЖОПЦ, 3 виклики - ЦМЛ №1);
    Під час 21 виклику по м. Житомир оглянуто 23 хворих, додатково проконсультовано 15 хворих, виконано 2 операції та 6 маніпуляцій, 4 бронхоскопії та 4 фіброгастроскопії.
  • по області: 27 викликів, під час яких оглянуто 27 хворих, прооперовано 13 хворих, транспортовано в ЖОДКЛ 1 хворого, проведено 1 маніпуляцію. Серед лікарів: Белей Р.П., Цмокалюк Л.І. (по 5 виїздів), Доценко М.О., Зінкевич О.В., Русак П.С., Янчук О.І. (по 3 виїзди) Серед пропозицій згідно рапортів: закупити хірургічний інструментарій, наркозне дихальне обладнання, відпрацювати систему співпраці з фахівцями ЖОДКЛ.

Висновки

  1. Завдяки співпраці між управлінням охорони здоров’я, адміністраціями ЦРЛ та ЦМЛ області та дитячими хірургами ЖОДКЛ вдалося значно зменшити кількість виїздів по медицині катастроф з 132 виїздів в 2014 році до 57 в 2015 році, не знижуючи якість надання хірургічної допомоги дітям області.
  2. В 2016 р. продовжити практику надання провідної ролі в організації надання хірургічної допомоги дітям регіону місцевим фахівцям (консиліуми та організація транспортування).
  3. Клопотати перед адміністрацією медицини катастроф та управління охорони здоров’я про придбання ендоскопічного обладнання (бронхоскоп, гастродуоденоскоп) для допомоги дітям області.

Обласний позаштатний дитячий хірург
управління охорони здоров’я
Житомирської облдержадміністрації
П.С. Русак