26-28 вересня 2018 року в місті Києві відбувся ХХІV з’їзд хірургів України - науково-практичний форум державного значення, що об’єднав фахівців хірургічного профілю, як вітчизняного, так і міжнародного рівня.
Організаторами та співорганізаторами заходу виступили МОЗ України, НАМН України, ДУ "Національний інститут хірургії і трансплантології ім. О.О. Шалімова" НАМН України, Асоціація хірургів України; Асоціація серцево-судинних хірургів України, Асоціація дитячих хірургів України, Асоціація трансплантологів України, Українська асоціація баріатричних хірургів, Асоціація комбустіологів України.
В Україні зареєстровано біля 8000 лікарів хірургів як несуть службу по надання як планової так і ургентної хірургічної допомоги населенню держави. З’їзд надав можливість тісного наукового спілкування, професійного росту та соціальної взаємодії всіх його учасників. Три дні інтенсивної роботи передбачили оригінальні доповіді та повідомлення на пленарних та секційних засіданнях, симпозіумах, майстер-класах. Були неофіційні дискусії з колегами та відвідання виставок медичної апаратури. Житомирська делегація була представлена близько 15-ма делегатами та учасниками з’їзду. Перший день роботи з’їзду, після офіційних привітань, відбулася конференцій делегатів Асоціації хірургів України. В правління Асоціації хірургів України вибрано 89 лікарів-хірургів з усіх регіонів та навчальних закладів. Голосування проводилося серед 340 делегатів з’їзду. Голова Асоціації хірургів Житомирської області Русак П.С. був обраний членом президії Асоціації хірургів України. Серед доповідачів від області слід відмітити:
на секційному засіданні "Актуальні питання пластичної хірургії":
- "Пластика ротоносових нориць клаптем з язика" | Вишпінський І.М.;
на секційному засіданні "Гострий живіт у дітей. Дитяча урологія":
- "Тактика ведення гострого панкреатиту у дітей" | Русак П.С., Шевчук Д.В., Стахов В.В.;
- "До питання діагностики та лікування злукової кишкової непрохідності у дітей" | Русак П.С.;
- "Проблема хронічного бульозного циститу у дітей із дисфункціями сечового міхура" | Шевчук Д.В.;
на секційному засіданні "Мініінвазивна хірургія дитячого віку":
- "Лапороскопічна санація черевної порожнини при перитонітах апендикулярного походження" | Русак П.С.;
- "Можливості застосування міні-інвазивного обладнання в хірургічному лікуванні нервово-м’язової дисфункції сечового міхура у дітей" | Данилов О.А., Шевчук Д.В..
Було б доцільним з доповідями від області заслухати впровадження мініінвазивних технологій в дорослій хірургії, ортопедії та травматології, косметологічній хірургії, анестезіології та реанімації для цього потрібно фахівцям систематично аналізувати результати своєї роботи та висвітлювати їх в наукових та суспільно-громадських засобах інформації.