Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Привітання голови Асоціації хірургів

e-mail Друк

«Життя кожного хірурга це перш за все хірургія: як ніяка інша наука і практична діяльність вона потребує високої майстерності, повної самовітдачі, глибоких знань, людяності». / Академік Б.В. Петровський /

Цими слова все сказано. Хірург це перш за все людина, яка живе життям суспільства, сім'ї, колективу і повинен той же час віддавати себе служінню пацієнта, людині, яка свернулась до нього зі своїми проблемами здоровья. Він повинен прийняти навідь деколи решуче рішення не зволікати, тому що саме від ньго у цей момент залежить людське життя. Саме хірург як ніхто інший повинен бути висококваліфікованим і ерудованим. На це потрібен час. Щоб підготувати хірурга треба біля десяти років. На сьогоднішниій день старше покоління відходить, а молодих спеціалістів не вистачає, особливо в регіонах.

Приємно згадати наставників, які є прикладом і мають повагу серед колег: Муравьова В.П., Савченко Е.О., Препутницького В.І., Скального А.В., Сас А.В., Полтавченко В.І., Кузьминського Н.В., Кунанця М.Г., Кабанова М.Г.. Молоді спеціалісти повинні вчитись у них перш за все людяності та набувати професійного зросту.

З самого початку існування президія Асоціації плідно співпрацює над вирішенням загальних питань хірургії області з Управлінням охорони здоров'я Житомирської облдержадміністрації на чолі з кандидатом медичних наук Товстановим О.К..

Згадуючи початок зародження нашої Асоціації, треба відмітити в якій атмосфері це все починалось. Виникла проблема юридичного і соціального захисту та підняття рівня кваліфікації хірургів області. А без спілкування між собою це зробити не можливо.

20 січня 2004 року утворена Асоціація хірургів Житомирської області із своїм Статутом. Головою Асоціації обрано завідуючого хірургічним відділенням центральної міської лікарні м. Житомира №1 Суслика Миколу Петровича.

Завданням, яке стояло перед Асоціацією, було згуртувати колектив хірургів області навколо вирішення проблем з хірургічного оздоровлення населення області. Для вирішення даного завдання  було проведено ряд навчань спеціалістами академічних вузів України, таким чином підвищувався рівень кваліфікації хурурга; підняття авторитету хірурга в суспільстві, були започатковані великі інтервью в ЗМІ, святкування юбілейних дат видатних хірургів, з метою подяки за виконану роботу та навчання молоді.

З часом в звязку переходом Суслика М.П. на нову посаду в УОЗ Житомирської обладміністрації, головою було обрано завідуючого центральної міської лікарні №2 Кунанця Михайла Григоровича. Цей період відмічений толерантністю та демократичністю в роботі Асоціації, рисами характеру, які були притоманні Михайлу Григоровичу. Разом із головним хірургом УОЗ Поліщуком Валерієм Тимофійовичем проводилось планування подальшої роботи Асоціації. Згадуються виїздні конференції в регіонах нашої області з актуальних питань хірургії. Нажаль хвороба забрала видатного хірурга Кунанця М.Г., який помер 26 червня 2008 року.

З 2009 року мені, як голові Асоціації хірургів Житомирської області, обраного на конференції хірургів області таємним голосуванням, було доручено декілька конкретних завдань. Одну із яких сьогодні ми сумісно вирішили - це відкриття офіційного сайту нашої Асоціації. Саме це стало впровадження сучасних технологій в організацію роботи хірургічного товариства. В подальшому є необхідність закінчення написання книги про хірургічну службу області, пропогування хірургічної спеціальності в суспільстві, залучання талановитої молоді та підтримка її в починаннях.

З повагою,
голова Асоціації в Житомирській області


П.С.
Русак