Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

У сфері медицини залишиться один вид ліцензії замість 165

e-mail Друк

Державний комітет з питань регуляторної політики і підприємництва має намір залишити у сфері медицини один вид ліцензії - "медична практика".

"Ліцензування 165 видів робіт у сфері медицини буде відмінено. Єдиним видом діяльності, який підлягатиме ліцензуванню, стане «медична практика", - наголошується в повідомленні. Такого розуміння дійшли представники Держкомпідприємництва, Міністерства охорони здоров`я, приватних клінік і пацієнтських організацій під час робочої зустрічі.

У комітеті відзначили, що на сьогодні МОЗ видає ліцензії на спеціальність. "…Ліцензуватися повинна лише медична практика юридичної або фізичної особи лікаря-підприємця, а не спеціальність. Хочу одразу наголосити, що ліцензійні вимоги і порядок контролю за установами охорони здоров`я буде посилено", – заявив голова Держкомпідприємництва Михайло БРОДСЬКИЙ.

Крім того, пропонується ввести кримінальну відповідальність за порушення ліцензійних умов у сфері медицини.

Згідно з новими ліцензійними вимогами, лікар-фізособа-підприємець матиме право наймати на роботу не більше двох працівників за умови офіційного працевлаштування й оформлення на роботу із зарплатою не менше від середньої в галузі. У разі найму більш як 2 осіб, підприємець зобов`язаний створити установу охорони здоров`я, тобто стати юрособою.