Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Міністерство охорони здоров'я цьогоріч не очікує масштабної епідемії, проте радить щеплюватися

e-mail Друк

Заступник директора Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України Ірина Маркович заявила, що на сьогодні Міністерство охорони здоров'я відзначає низький рівень протигрипозної вакцинації серед українців.

"У минулому році було трохи більше 300 тисяч щеплених. Я думаю, що цього року їх буде не більше, ніж минулого, а, може, навіть і менше, тому що в 2009-му люди були насторожені, багато зверталося до лікарів, багатьох госпіталізовували", - повідомила вона.

За словами Маркович, є дані про те, що більше тисячі чоловік у цілому по Україні вже зробили щеплення проти грипу. Загальна кількість людей, прищеплених у нас від грипу, цього року складе близько 0,7% від загальної кількості населення України.

"Нині в Україні зареєстровано п'ять вакцин, які містять актуальні для цього сезону поєднання штамів", - повідомила вона.

За словами Маркович, мінімальний термін, до якого потрібно щепитися від грипу – два тижні до початку епідемічного підйому, для того, щоб виробився імунітет, а на це потрібно максимум три-чотири тижні; імунітет протримається до шести місяців.

Міністерство охорони здоров'я прогнозує початок сезонної епідемії грипу у період із середини листопада до середини грудня.

За словами директора центру, в цьому році МОЗ очікує середній рівень захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

Як рекомендації з профілактики грипу Маркович назвала в першу чергу вакцинацію, а також обов'язкове звернення до лікаря у разі появи симптомів грипу.

"І при цьому треба пам'ятати, що лікаря слід викликати до себе додому, а не їхати через півміста, адже так можна заразити інших", - підкреслила вона.

Крім цього, необхідно дотримуватися елементарних правил особистої гігієни: мити руки і прикривати рот під час чхання або кашлю.

Нагадаємо, що, згідно з останніми даними Міністерства охорони здоров'я України, за минулий тиждень зареєстровано більше випадків захворювання на грип та ГРВІ, ніж у попередній, однак епідеміологічна ситуація в країні залишається стабільною.

За матерiалами Українські новини