Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Пленум Асоціації хірургів України

e-mail Друк

25.11.2011 року на базі Луганського медичного університету відбувся Пленум Асоціації хірургів України. На Пленумі розглядались питання:

1. Відновлення роботи Асоціації хірургів України згідно вимог сьогодення.

2. Створення Єдиного реєстру хірургів України.

3. Проведення конференцій по регіонах з участю членів президії Асоціації.

На завершальному етапі проведення Всеукраїнської конференції у доповіді голови Асоціації хірургів України д.мед.н., проф. Поляченка Ю.В. проаналізовано стан справ в хірургічних колективах. Осередки працюють автономно, в залежності від місцевих умов та потреб. Існує проблема координації дій осередків, особливо в розділі навчання, підвищення кваліфікації та юридичного захисту.

На сьогоднішній день в Україні немає єдиного координаційного органу, який би займався плануванням, проведенням науково-практичних конференцій, симпозіумів, майстер-класів та навчанням наших фахівців як в Україні, так і за кордоном. Для прикладу, в один і той же час проводяться конференції за участю провідних хірургів України одночасно і в різних регіонах. Розпорошуються фінансові ресурси та кадровий потенціал. Коефіцієнт корисної дії вкрай низький.

Існує проблема створення в державі потужних центрів хірургічного спрямування: трансплантації органів, пересадки кісткового мозку, без яких розвиток хірургії як такої не можливо. Необхідно законодавче забезпечення даного напрямку роботи.

В Україні відсутня координація дій по навчанню кваліфікованих кадрів в різних регіонах України в залежності від успіхів впровадження науки в практику (Харків, Донецьк, Львів, Тернопіль, Київ), що напевно відіграло роль в підвищенні кваліфікації середньої ланки хірургів (ЦРЛ, ЦМЛ, обласні заклади охорони здоров’я).

Недостатність коштів Асоціації не дозволяє проводити активну роботу в напрямку навчання, обміну досвідом провідних фахівців як в Україні, так і за кордоном, і особливо актуальна в напрямку юридичного захисту лікарів-хірургів.

Для вирішення нагальних проблем запропоновано наступне:

  1. Затвердити логотип організації, запропонований на попередньому Пленумі хірургами Інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова.
  2. Відновити роботу сайту Асоціації та відеоконференцій.
  3. У І півріччі 2012 року провести конференції хірургів по областях України з метою остаточного визначення кількості членів Асоціації та профілю фахівців. Є пропозиція державних спеціалістів МОЗ України об’єднатись в одну Асоціацію всіх фахівців хірургічного профілю з метою акумуляції коштів та юридичного захисту.
  4. Запропонувати до 50% членських внесків регіональних осередків переводити на рахунок Асоціації хірургів України.
  5. Сумісно з МОЗ України відпрацювати Протоколи по наданню хірургічної допомоги, видати наказ про організацію хірургічної допомоги населенню України та форму співпраці між Асоціацією та МОЗ України.
luchkiv_rusak.jpg polyachenko_plenum.jpg
Участь в Пленумі від Житомирської області прийняли
головний хірург УОЗ Житомирської облдержадміністрації Лучків В.І.,
голова Асоціації хірургів Житомирської області Русак П.С.
Виступ проф. Поляченка Ю.В.
на Пленумі Асоціації хірургів України