Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Стан реформування системи охорони здоров'я на Житомирщині

e-mail Друк

medicУспішне впровадження системи екстреної медичної допомоги, оптимізація мережі закладів первинної медико-санітарної допомоги і створення лікувальних спеццентрів та госпітальних округів - такі нагальні завдання реформування системи охорони здоров'я Житомирщини. Про це йшлося напередодні на розширеному засіданні Регіональної дорадчої ради Національного конгресу місцевого самоврядування області за участю керівництва краю, районних, міських і селищних рад, також провідних лікарів області та представників ЗМІ.

 Як зауважив головний лікар "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Житомирщини Анатолій Сова, відповідно до Закону України "Про екстрену медичну допомогу", який набрав чинності 1 січня цього року, в області розпочала роботу єдина структура, яка взяла на себе організацію та управління диспетчерською службою регіону. Її підстанції організували на чотирьох територіальних округах з центрами у Житомирі, Коростені, Бердичеві та Новограді-Волинському.

За словами медиків, запровадження централізованої диспетчерської та GPS-навігації дозволить скоротити час прибуття "швидкої" до пацієнта і заощадити паливно-мастильні матеріали. Наразі норматив прибуття бригад швидкої допомоги на виклик для міста становить 10 хвилин, для сільської місцевості - 20 хвилин. Фахівці саме відпрацьовують схеми госпіталізації пацієнтів щодо кожної конкретної території, карти маршрутів та базування "швидких".

При цьому, як зауважує Анатолій Сова, реформування не передбачає скорочення кількості та персоналу виїзних бригад, відбудеться лише оптимізація управлінського і допоміжного персоналу - за рахунок централізації частини функцій в єдиній обласній структурі.

Фінансування "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" здійснюється з обласного бюджету, а відповідальність за успішну та своєчасну реалізацію завдань реформування системи екстреної медичної допомоги лежить на головах обласних державних адміністрацій. На переконання медиків, це суттєво сприятиме роботі усієї служби ЕМД, як у придбанні автомобілів, так і в будівництві та підтриманні у належному стані доріг. Наразі область в очікуванні отримання сучасних швидких та нового медобладнання за рахунок державного та місцевого бюджетів.

Загалом, у рамках державної реформи медичної системи, на Житомирщині буде сформовано новий клінічний підрозділ - Центр первинної медико-санітарної допомоги. За кожним лікарем буде закріплена територіальна дільниця обслуговування. Відтак пацієнтові не доведеться ходити від кабінету до кабінету у пошуках спеціаліста для вирішення проблеми, а варто буде передусім звернутися до сімейного лікаря. За потреби пацієнт неодмінно буде направлений на консультацію чи стаціонарне лікування до районного чи обласного медзакладу. Наразі керівництво краю працює над заохоченням до роботи в сільській місцевості не лише молодих і перспективних фахівців, а й досвідчених лікарів.

Кінцевим підсумком медичної реформи на Житомирщині має стати суттєве удосконалення надання медичних послуг у кожному населеному пункті області, поліпшення їхньої якості та доступності. Саме тому, зауважують медики, значно посилюється відповідальність за послідовне та якісне втілення реформи для органів місцевого самоврядування - депутатського корпусу, міських, сільських, селищних голів, виконавчих апаратів різних рівнів рад та керівників лікувальних закладів. Адже лише за спільних зусиль та небайдужості кожного можливо досягти дійсно ефективних результатів.

Прес-служба МОЗ України