Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Нововведення в галузь медицини в Житомирській області

e-mail Друк

operationМедична галузь регіону складається із двох частин - це надання екстреної невідкладної медичної допомоги й надання планової медичної допомоги. На це під час зустрічі з головними лікарями лікувально-профілактичних установ області голови облдержадміністрації Сидора Кизина, його першого заступника Геннадія Дмитренко й першого заступника голови обласної ради Володимира Арешонкова особливу увагу звернув директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олександр Торбас.

За словами Олександра Михайловича, екстрена невідкладна медична допомога на Житомирщині забезпечена медикаментами й пально-мастильними матеріалами в повному обсязі. Однак, фінансування планової медичної допомоги зараз забезпечене на 70%, що значно обмежує витрати на потреби цього напрямку.

Олександр Торбас також розповів про те, що в області охорони здоров'я регіону працює 22 тис. медичних працівників. Однак, забезпеченість лікарями становить 76%. З метою залучення молодих фахівців у лікувальні установи в області розроблена регіональна програма.

Крім цього, Олександр Михайлович повідомив про те, що зараз на 90% здійснена ​​підготовка до відкриття кардіохірургічного відділення на базі обласної клінічної лікарні. Зараз в області майже 60% смертей жителів трапляється через серцеву патологію. Досвід регіонів, у яких є такі відділення, свідчить про зниження смертності від інфаркту міокарда до 7-10%.

Чиновник також відзначив, що вже до кінця літа цього року планується завершити створення оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги, для чого є всі умови. А з метою розвантаження обласного перинатального центру є намір створити ще 5 перинатальних центрів вторинного рівня (у Бердичіві, Коростені, Новоград-Волинському, Малині та Овручі). Це дозволить надавати кваліфіковану медичну допомогу породіллям і немовлям.

Як відзначив головний лікар обласного перинатального центру Юрій Вайсберг, до 30% усіх пологів області ухвалюються саме в цьому закладі, з яких 25-27% пов'язані з ускладненнями.

Прес-служба облдержадміністрації