Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Для житомирського діагностичного центру будуть купувати бюджетний МРТ за 26 мільйонів

e-mail Друк

Депутати на сесії Житомирської облради проголосували за розподіл 45,4 млн. грн., у тому числі - виділення 26 млн. грн. на покупку МРТ.

За цей розв'язок проголосували 58 депутатів з 75 присутніх (усього в облраді 112 депутатів).

Обговорення виділення більше половини  засобів, що розподіляються, на магнітно-резонансний томограф обговорювали більш півгодини.

"МРТ найчастіше  використовується як метод для уточнення діагнозу, а в більшості діагностичних центрів застаріло діагностичне встаткування. Якщо дивитися з державних позицій, то потрібно направити ці засоби на покупку встаткування для міст і районів. Зміст МРТ дуже энергозатратно, у рік близько 1,5 млн. грн., і в інших областях ці засоби знаходять за рахунок благодійних засобів пацієнтів", - сказав депутат від КПУ Віктор Гордийчук.

Голова облради Віталій Француз поцікавився вартістю обстеження на подібному устаткуванні в Житомирській області й інших областях.

"У Житомирській області єдиний апарат комп'ютерної томографії в діагностичному центрі, йому вже 22 року, апарати МРТ в області тільки частки, їх усього 3. Приватних апаратів КРТ у Житомирській області - 9", - повідомив директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олександр Торбас.

Торбас уточнив, що обстеження на МРТ у Києву коштує 490-1200 грн., у Житомирі - 700-1800 грн.. Він обіцяв, що апарат, куплений за бюджетні кошти й установлений у діагностичному центрі, буде працювати цілодобово, пропускна здатність у день - 20 людей.

По цьому питанню виступив також представник Демальянса Юрій Жуковський.

"У нас немає питання відсутності апарата, а є питання його доступності, тому що три апарати в області є. Давайте вносити якісь альтернативні пропозиції, а не просто "дайте, купимо", - підкреслив Жуковський.

Депутат Микола Дейсан пропонував у розв'язку сесії чітко прописати, що обстеження жителів області буде безкоштовним або на цю суму компенсувати людям обстеження на приватних апаратах. Але цю пропозицію навіть не ставили на голосування.