Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Памяті колеги

e-mail Друк

prior20.03.1946р. в Андрушівському районі Житомирської області народився хлопчина, якому доля приготувала непростий, але видатний шлях у вітчизняній хірургії. Цим хлопцем був Пріор Петро Володимирович. Після закінчення середньої школи Петро Володимирович з 1964 року працював робітником на Андрушівському спиртовому комбінаті та на машинобудівному заводі в м. Торжок Калінінської області. А в 1966 році вступив до Калінінського державного медичного інституту, спеціальність - лікувальна справа, почавши свій нелегкий шлях в спеціальності "Медицина".

У 1969 році Петро Володимирович перевівся до Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пірогова, який закінчив у 1972 році. Далі з 1972 по 1973 рік проходив інтернатуру по загальній хірургії на базі Житомирської міської лікарні №1. Під керівництвом одного з найкращих хірургів Житомирської області Муравйова В.П. після закінчення інтернатури Пріор Петро Володимирович працював лікарем-хірургом в хірургічному відділенні Андрушівської ЦРЛ, а в 19787 році - очолив роботу цього відділення.

За час роботи роботи в ЦРЛ Петро Володимирович Пріор оволодів технікою виконання резекції шлунка, селективної проксимальної ваготомії при виразці дванадцятипалої кишки, почав широко виконувати втручання на сечовидільній системі (нефректомія, аденомектомія), операційні втручання на трубчатих кістках при скелетній травмі, проводив декомпресивні трепанації при черепно-мозкових травмах із суб- та епідуральними гематомами. Результатом кропіткої та самовідданої роботи стало присвоєння Пріору П.В. в 1985 році вищої кваліфікаційної категорії по загальній хірургії, а в квітні 1986 року - призначення на посаду завідуючого хірургічним відділенням Житомирської обласної лікарні, яким Петро Володимирович успішно керував до 1995 року. За цей період в хірургічному відділенні активно проводилася робота по вдосконаленню операційного лікування хворих з виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки з орієнтацією на проведення органозберігаючих операцій. В цей час у відділенні проводилася робота по діагностуванню та лікуванню хронічної дуоденальної непрохідності за методом Я.А.Вітебського, активно впроваджувалася хірургія клапанних анастомозів при резекціях шлунка. За активної участі Петра Володимировича на базі хірургічного відділення обласної лікарні в 1992 році відкриваються 2 спеціалізованих центри: по лікуванню хворих з неварикозними шлунково-кишковими кровотечами (другий в Україні на час створення) та по лікуванню хворих з гострим панкреатитом (перший в Україні на час створення).

Досягнення, здобуті як колективом, який очолював Петро Володимирович, так і особисто Пріором П.В., були високо оцінені: в 1984 році Пріор П.В. нагороджений орденом "Знак Пошани", в 1986 році - знаком "Відмінник охорони здоров'я".

26.06.2021р. після тривалої важкої хвороби закінчився життєвий шлях видатного хірурга Житомирщини Пріора Петра Володимировича.

Завжди щирий, привітний, людина, яка завжди прагнула до нових знань, яка не боялася труднощів при просуванні по маловідомим теренам, людина, яка підготувала десятки хірургів і, які на сьогодні мають за честь називати Петра Володимировича своїм Вчителем - таким назавжди в памяті залишиться Петров Володимирович Пріор.

0 1 2