Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Борис Антонович Мельник - Усе життя на передовій

e-mail Друк

podsneznik24 червня для усього трудового колективу КНП “Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня” був сповнений особливою схвильованістю, нотками суму і незабутніми емоціями - усім трудовим колективом вони проводжали на заслужений відпочинок колегу, наставника, великого життєлюба і оптиміста Бориса Антоновича Мельника, лікаря-хірурга дитячого, який лише цьому дитячому лікувальному закладу присвятив 36 років свого трудового стажу.

Почесну грамоту з вдячністю за професіоналізм та багаторічну сумлінну працю з побажаннями міцного здоров’я і довгих років життя Борису Антоновичу від імені всього колективу вручив керівник закладу Юрій Дмитрович Довгополий.

Теплі слова подяки за співпрацю і наставництво, за його надзвичайні людські якості звучали в цей день на адресу Бориса Антоновича від колег по роботі: П.С. Русака, зав. хірургічного відділення №1, Д.В. Шевчука, зав. хірургічного відділення №2, С.О. Русак, медичного директора з медичної частини, М.Д. Бобра, медичного директора з хірургічної роботи, Л.С. Кравчук, медичного директора з медсестринства та багатьох інших.

Квіти, гарячі хвилі аплодисментів, сльози, як це часто буває в такі хвилюючі моменти і слова подяки колективу закладу від самого Б.А. Мельника, який усе своє життя присвятив охороні здоров’я дітей.

Випускник Одеського медучилища, після його закінчення та служби в армії, Борис Антонович знову повернувся до Одеси і пропрацювавши фельдшером в сільській амбулаторії в Одеській області, у 1966 році він вступив до Одеського медуніверситету. Після закінчення навчання Б.А. Мельник повернувся до Житомира, бо попередньо брав звідси відношення і потрапив на роботу до обласної лікарні, де на той час працювали корифеї хірургічної служби, не кажучи вже про самого наставника закладу О.Ф. Гербачевського. Молоді інтерни, серед яких був і Борис Антонович, намагались перейняти від своїх наставників якомога більше практичних навичок, набратись досвіду, усвідомлюючи усю відповідальність, яку було покладено на їх плечі.

У 1985 році з введенням в дію обласної дитячої лікарні, лікар-хірург Мельник разом з іншими колегами перейшов працювати сюди. Як згадує сам Борис Антонович, тодішній склад хірургів міг вирішувати оперативно усі питання і так усі ці десятки років поспіль – він жив лише хірургією, щодня на передовій. Його трудовий стаж як лікаря-хірурга нараховує майже 60 років. У 2013 році Б.А.Мельнику було присвоєно звання “Кращий хірург області”, а в 2009 році – лауреата обласної премії ім. О.Ф. Гербачевського, нагороду на честь лікаря, якому колись пощастило асистувати.

Борис Антонович за свою нелегку відповідальну працю нагороджений неодноразово грамотами і подяками, кілька років поспіль колектив довіряв йому очолити профспілкову організацію лікувального закладу, багато років на Спартакіаді серед медпрацівників у грі в шахи він виступав за рідний лікувальний заклад і цей список можна продовжувати ще довго, але головне – за цими добрими безкінечними справами – тисячі прооперованих і вилікуваних дітей, пережитих днів і ночей у великій відповідальності за дитяче життя і здоров’я, десятки, а може й сотні учнів, яким він, як кажуть самі хірурги, “поставив руку” і як скромно радіє сам Борис Антонович: “Якась частина моїх знань таки сидить у їх головах”.

Сьогодні увесь колектив ЖОДКЛ, проводжаючи Бориса Антоновича Мельника на заслужений відпочинок в один голос стверджував: “Ми не прощаємось, ми лише кажемо Вам до побачення”.

Многая літа Вам, Борисе Антоновичу, многая літа!

1 2 3 4