Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Привітання начальника УОЗ Житомирської облдержадміністрації

e-mail Друк

Начальник Управління охорони здоров'я Житомирської ОблдержадміністраціїХіріругія - одна із важких та почесних спеціальностей у медичній практиці. Необхідність поєднання технічних аспектів методик втручань, знань інших розділів медицини, розуміння проблем пацієнта та людського відношення до нього, спонукає стати кваліфікованим спеціалістом.

Забезбеченість хірургами в області становить 6,3 на десять тисяч населення (по Україні за 2008 рік - 9,97). Така ситуація впливає на якість надання хірургічної допомоги населенню області.

Проблемними питаннями є:

- гострий деструктивний панкреатит, який займає друге місце в ургентній хіріргії органів черевної порожнини, та перше місце в структурі післяопераційної летальності. Недостатність фінансування не дозволяє пацієнту отримати ефективне лікування в половині загальної кількості випадків, і як наслідок 45% пацієнтів поступає у занедбаному стані;

- хворі з геморагічним інсультом, який виникає у наслідок розриву аневризми;

- критична кадрова забезбеченість хірургами в області та слабка матеріальна база;

- зношеність апаратури для малоінвазивної хірургії.

  Для вирішення проблем є необхідність провести слідуючі заходи:

  - винести питання на розгляд сесії обласної ради щодо приняття цільової програми медокоментозного забезпечення пацієнтів з гострим панкреатитом;

  - створення в області єдиного інсультного центру з використанням сучасного ангіокомплексу;

  - укомплектування операційної з провадженням новітніх технологій на базі обласної дитячої лікарні;

  - як один із варіантів, що дасть можливість зосередити матеріальні та кадрові ресурси області є план створення міжрайоних хірургічних центрів в містах Бердичеві, Коростені, Новоград-Волинському.

   Тому відкриття сайту Асоціації хірургів області дасть можливість на сучасному рівні спілкуватись хірургам між собою та своїми колегами в Україні та за її межами. Нам є що показати але і є багато нового, якого треба навчатись як у організаційному плані так і професійному. Враховучи завдання, які стоять перед медициною області, хірургічному товариству необхідно впливати на формування показників роботи медицини та значно покращити рівень та якість медичної допомоги жителям області. Тут вистачить роботи всім, як Управлінню охорони здоровя, так і Асоціації хірургів, в тісному контакті з адміністраціями ЦМ та ЦРЛ області.

   З повагою та найкращими побажаннями,

   начальник Управління охорони здоров'я
   Житомирської Облдержадміністрації

    

   О.К. Толстанов