Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Україна рекордсмен з паління

e-mail Друк

Україна займає перше місце в Європі за кількістю курців. Кожен другий дорослий українець курить. У цілому в країні 15,5 млн курців, і з кожним роком кількість викурених сигарет зростає.

Однак, в Україні є всі передумови, щоб ситуація змінилася на краще. На сьогоднішній день уже з’явилися перші позитивні моменти від прийняття закону про заборону паління в громадських місцях. Не можна курити в підземних переходах, парках, на стадіонах і офісах. Власники кафе і ресторанів зобов’язані виділяти для некурящих не менше 50% приміщення, а курці мають право палити тільки біля витяжок і вентиляцій.

Однак, до повної реалізації закону ще далеко. Незважаючи на те, що штрафи за паління в громадських місцях досягають 170 грн, охоронцям порядку фактично нічого пред’явити порушникам, крім попередження, тому що спеціальні місця для паління на вулиці не позначені. І грошей на це в бюджеті не передбачено.

Крім того, з нового року з вулиць і телеекранів також планується забрати рекламу горілки і сигарет.

Зазначимо, що згідно з результатами досліджень Міжнародної онкологічної спілки, щороку від паління помирає близько 5 млн людей. Якщо люди будуть продовжувати курити в такій кількості, як зараз, то загине приблизно 500 млн, тих, хто живе сьогодні.

За розрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я, за останні три роки паління вбило по 120 тис. українців щорічно. Очікується, що до 2020 року в Україні куріння спричинить смерть понад 22% тих, хто курить сьогодні. Паління є чинником ризику більш ніж 25 хвороб, що складає майже 75% структури смертності населення України.