Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Погляд лікаря на склад злочинів в медичній сфері

e-mail Друк
Ахметшин Р.Л.

УК в медицині. Погляд лікаря на склад злочинів в медичній сфері. Учбово-практичний посібник

 Донецьк: Видавець (Заславський О.Ю)., 2007. - 56 с.
pdf.file

У незалежній Україні правові аспекти з урахуванням професійних особливостей медичних втручань у друкованих працях юристів розроблені недостатньо. Зокрема, аналіз складу злочинів, пов'язаних з медичною сферою, з погляду професійної специфіки медичного забезпечення дотепер не був висвітлений.

Уперше зроблена спроба окремо проаналізувати суспільні відносини, які захищені методами кримінального права й виникають у процесі лікування, медичного обстеження, профілактики захворювань громадян і т.п. Крім того, в одній друкованій праці об'єднані загальноприйняті й законодавчо затверджені понятим експертної, медичної, юридичної й інших сфер, які полегшують і вдосконалюють анаші правопорушень для визначення складу злочину Зазначений напрямки дослідження є особливо актуальними в умовах, коли на свій розсуд як звичайними громадянами, так і фахівцями (у тому числі медиками і юристами) трактуються правові норми, медичні поняття, терміни, стан хворої людини, дії медичних працівників і т.д., що набуває особливого значення, якщо дії або бездіяльність, які здійснюються в межах правового поля, помилково сприймаються як злочини й у той же час кримінальні правопорушення не сприймаються як такі.

Враховуючи загальнодержавну значимість суспільних відносин у сфері охорони здоров'я, доцільними є поглиблення досліджень у цьому напрямку, а також розгляд додаткових складів злочинів, які могли б виникнути в медичній практиці за умови реформування суспільних відносин у цій сфері.

Дана робота може бути використана в наукових дослідженнях у сфері кримінального права й інституту злочинів, у сфері охорони здоров'я й у профілактиці можливих злочинів у цій області, у практичній діяльності лікарями, правознавцями й у навчальному процесі студентів як медичних, так і юридичних спеціальностей.

Начальник кафедри конституційного права й загальноправових дисциплін
Донецького інституту внутрішніх справ, кандидат юридичних наук
 I. II. Фактов

 

Русак П.С., Данилов О.А., Кукуруза Ю.П., Рибальченко В.Ф.

Лапороскопічна хірургія в педіатрії: Навчально-практичний посібник

Житомир-Київ: Косенко, 2006. - 128 с.