Обласна асоціація хірургів Житомирщини

На головну  Мапа сайту  Контактна Iнформацiя

Безпалько Андрій Тимофійович

e-mail Друк

Андрій Тимофійович Безпалько народився 21 вересня 1930 року в с. Никонівка Бердичівського району у селянській родині. В сімї було 10 дітей, живими залишилось 6. До війни встиг закінчити 3 класи місцевої школи. Батько загинув на фронті у 1944 році. Після визволення села від фашистів Андрій підлітком пішов працювати у колгосп. Як грамотного, його поставили до техніки, призначили помічником бригадира.

По закінченні 7 класів він хотів вступити до Вінницького медучилища, але йому порадили закінчити середню школу і піти вчитися одразу в інститут.

В 1956 році Андрій Тимофійович закінчує Вінницький медінститут за спеціальністю "лікар-хірург" і їде працювати в Казахстан.

За роботу на цілині його було відзначено Грамотою Президії Верховної Ради Казахстану.

У 1963 році він приїжджає в Олевськ, де його одразу призначають районним хірургом і завідуючим хірургічним відділенням. На той час відділення знаходилось на 2-му поверсі теперішнього адміністративного корпусу лікарні. Дружба призвела розбірний 16-квартирний фінський будинок і в нього тимчасово розмістили відділення. Там воно знаходиться і донині.

хірург, лікар вищої категоріїАндрій Тимофійович за своє життя провів 25 тисяч різноманітних операцій. Для нього не було нічого неможливого - він лікував травми частин тіла та органів, пересаджував шкіру, робив складні операції на серці, мозку, легенях, нирках, печінці.

Добрим словом згадує лікар своїх кращих асистентів - Галину Павлівну Антонюк та Емілію Ізраїлівну Бігуц. Колеги з обласної лікарні зауважували: "Він ніколи нас не тривожить, з усім впорається сам".

У 1971 році Указом Президії Верховної Ради України А.Т. Безпальку присвоєне звання "Заслужений лікар УРСР".

В 1976 році його нагороджено орденом "Знак Пошани", у 1986 році - орденом Трудового Червоного Прапора.

Крім основної професійної діяльності, Андрій Тимофійович активно займався громадською діяльністю: з 1964 по 1989 роки був депутатом районної ради.

За його сприяння як депутата було збудовано лікувальний корпус ЦРЛ, міську лазню, відкрито та забезпечено обладнанням хірургічні відділення в Олевську та у дільничних лікарнях смт. Дружба, сс. Білокоровичі, Зубковичі, Хочине.

Життя його нагадує суцільний конвеєр: з лікарні - на перевірку допризовників у військкомат, звідти - на медогляд учнів у школу і знову - до хворих за операційний стіл. При цьому він завжди з гумором, тихенько пожартує і пробудить у хворому життєву силу, підніме настрій.

П'ятдесят третій (!) рік працює хірургом Андрій Тимофійович Безпалько, лікар вищої категорії, відмінник охорони здоров'я. До цього часу він продовжує виконувати складні операції і повертати людям здоров'я.

У 2007 році йому було присвоєно ще одне звання - "Почесний громадянин міста Олевськ".

Ю. Халіморчук